Walce drogowe – Wynajem

Mini walce drogowe na wynajem niemieckiego producenta Bomag to świetny wybór urządzeń dedykowanych do zagęszczania gruntu, prac wykończeniowych w budownictwie drogowym, a nawet wykorzystywanych w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu. Oferujemy wynajem walców kompaktowych – trzech modeli Bomag: BMP 8500, BW 100 SCC i BW 120 AD-5. Urządzenia te różnią się pomiędzy sobą wielkością, a co za tym idzie również przeznaczeniem.

 

Kompaktowe walce do wynajęcia – ogólne cechy

 

Walce Bomag charakteryzują się wysoką jakością wykonania, a także dużym zaawansowaniem technologicznym, dzięki któremu narzędzia te są skuteczne, a ich obsługa bezpieczna. Walce na wynajem wyposażone są w silniki marki Kubota, które dodatkowo wspiera system Bomag Ecomode. Dzięki niemu, jeżeli kontroler walca nie jest w danym momencie używany silnik zwalnia do minimalnych obrotów pozwalających pozostać na jałowym biegu. Obudowa modułu napędowego charakteryzuje się trwałością i jest szczelna, dzięki czemu do środka nie dostaje się bród, który mógłby uszkodzić mechanizm.

 

Dostępne modele mini walców na wynajem

 

Bomag BMP 8500 to niewielki walec okołkowany o pojemności silnika 3 l, którego podstawowa szerokość wynosi 61 centymetrów, ale dzięki możliwości poszerzenia może osiągnąć rozstaw 85 centymetrów. Urządzenie przeznaczona jest przede wszystkim do pracy w wykopach, wykopach pod rurociągi, zagęszczania gruntów na placach budowy i prac fundamentowych. Waga urządzenia wynosi nieco ponad półtorej tony (1595 kg), a robocze obciążenie to 775 kg/cm. Walec może być obsługiwany przy pomocy kontrolera kablowego, ale też radiowego, co znacznie ułatwia sterowanie i zapewnia doskonałą kontrolę nad urządzeniem. Walec może poruszać się w obu kierunkach (zarówno do przodu jak i do tyłu) i – ze względu na możliwość użycia sterowania radiowego – świetnie sprawdza się w miejscach, w których dostępność dla ludzi jest ograniczona. Walec może pokonywać wzniesienia o nachyleniu nawet 45%.

 

Bomag BW 100 SCC to większe urządzenie która oprócz wykończeniowych, lekkich prac drogowych, do których producent dedykuje je w pierwszej kolejności, wykorzystywane jest szeroko w różnego rodzaju robotach ziemnych. Znajduje również zastosowanie w szeroko zakrojonych pracach związanych z architekturą krajobrazu i przy budowie kanałów. Maszyna wyposażona jest w jeden walec o szerokości 100 centymetrów, a jego całkowita waga wynosi 1,7 tony. Walec napędzany jest silnikiem diesla.

 

Bomag BW 120 AD-5 to maszyna o największej szerokości roboczej z oferowanych przez nas i mocy 31 kN. Szerokość jej dwóch walców wynosi 120 centymetrów. Przeznaczona jest przede wszystkim do zagęszczania gruntu w lekkich pracach drogowych, jak budowa ścieżek rowerowych, parkingów i wielu innych. Całkowita waga maszyny to 2,7 tony. Napędzana jest silnikiem diesla marki Kubota, a pojemność jego zbiornika wynosi 35 litrów.

 

walce drogowe na wynajem

 

Bomag – więcej o producencie walców na wynajem w firmie Drial

Bomag (Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH) to znana niemiecka firma produkująca urządzenia przeznaczone do zagęszczania gruntu, asfaltu, śmieci i podobnych zastosowań. Produkty Bomag cechują się bardzo wysoką jakością wykonania, nowoczesnością konstrukcji i innowacyjnością. W maszynach produkowanych przez firmę daje się również zauważyć tendencję do jak największej ekologiczności i oszczędności paliwa. W 2005 roku firma została przejęta przez francuską grupę Fayat, o bardzo szerokim, związanym z technologią polu działania. O czasu przejęcia asortyment produkowany przez Bomag powiększył się o urządzenia wykorzystywane w budownictwie drogowym, jak na przykład układarki asfaltu.