Wynajem pomp

Zakup specjalistycznego sprzętu do różnych prac, na przykład budowlanych, jest często bardzo kosztowny. Dlatego powstały firmy, które specjalizują się w usługach wynajmu różnego rodzaju urządzeń w tym takiej usłudze jak wynajem pomp. Możemy dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo stać nas na więcej maszyn i urządzeń, nie musimy bazować tylko na jednym. Dziś zajmiemy się tematem pomp. Jakie rodzaje są dostępne? Czy wynajem pomp jest opłacalny i sprawdzony?

 

Typy pomp w ofercie DRIAL Wynajem

Wynajem pomp do igłofiltrów

Pompy do brudnej wody działają w oparciu o różne techniki. Urządzenia do igłofiltrów można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Przede wszystkim są to pompy tłokowe. Działają one w oparciu o podciśnienie i tłoczenie wody. Kolejna kategoria to pompy wirowe. Do igłofiltrów używa się urządzeń wirowych ze wspomaganiem próżniowym. Znajduje się w nich pompa wody oraz druga pompa próżniowa, która ewakuuje powietrze. Razem tworzą podciśnienie. Ostatnia z najbardziej charakterystycznych z pomp do igłofiltrów to pompa strumieniowo-inżektorowa. To urządzenie elektryczne wyposażone w pompy wraz z obiegiem inżektora. Jest jeszcze jeden rodzaj pomp, które są do wynajmu. Mowa tu o pompie membranowej. Działa w oparciu o ruchy gumowej membrany.

Wynajem pomp do ścieków i wody brudnej

Pompy do wody brudnej, tak zwane pompy szlamowe, są używane do oczyszczania wody, która posiada cząstki stałe zanieczyszczeń. Znajdują one także zastosowanie w budownictwie. Używa się ich do osuszania wykopów pod fundament oraz ratowania zalanych budynków. Najpopularniejszą ich formą są pompy zatapialne. Są także inne rodzaje, m. in. spalinowe lub z rozdrabniaczem.

wynajem pomp BBA pt 90 e

W zależności od potrzeb, pompy do ścieków mogą mieć rożną wydajność i moc. Dlatego na wynajem przeznaczonych jest wiele urządzeń, które sprawdzą się w każdej możliwej sytuacji. Obojętne, czy potrzebujemy urządzenia przy remoncie, budowie lub w sytuacji awaryjnej. Warto zapoznać się z pełnym asortymentem i ewentualnie poradzić się specjalistów, która pompa najlepiej nada się w naszym przypadku.

Sercem asortymentu DRIAL są pompy do ścieków Hidrostal Betsy, z niezatykającym się śrubowym wirnikiem odśrodkowym. Pompy BBA oraz pompy Thompson należą do najlepszych w swojej klasie, wyposażone w 100% mechaniczny system próżniowy (bezolejowy), zasysają szybko. Solidna budowa pomp oraz obudowa ochronna sprawiają, że pompy od DRIAL są idealne do stosowania w ciężkich warunkach. Wysokowydajne pompy DRIAL oraz odpowiadające najnowszym osiągnięciom techniki silniki diesla umożliwiają oferowanie maksymalnej wydajności po minimalych kosztach.

 

 

Wypożyczalnia Pomp wysokociśnieniowych

Ten rodzaj pomp przeznaczony jest na wynajem pod ciężkie i wymagające usługi. Urządzenia o podwyższonym stopniu tłoczenia ciśnienia sprawdzą się w wielu miejscach. Służą do dobijania pras filtracyjnych lub cyrkulacji farb. W malarniach używa się ich także do cyrkulacji lakierów. Niektóre usługi nie obejdą się przez pompy wysokociśnieniowej.

wynajem pomp BBA BA C150H7

 

W ofercie wiele firm zajmujących się wynajmem ma różne rodzaje tego urządzenia. Technika wysokociśnieniowa, na przykład w połączeniu z pompą membranową lub pneumatyczną, to jedna z popularniejszych i mocniejszych wersji. Polecamy ją do na przykład dobijania prac filtracyjnych.

 

Oferta DRIAL zawiera pompy z jednokanałowym wirnikiem oraz wielostopniowe pompy rotacyjne. Pompy DRIAL są wszechstronnie stosowane jako np. awaryjne pompy przeciwpożarowe, pompy do chłodzenia instalacji, do iniekcji oraz wyjmowania pali i grodzic (larssen), do wypełniania i sprawdzania ciśnienia w rurociągach i zbiornikach, czyszczenia i przepłukiwania systemów rurowych. Każda pompa wysokociśnieniowa w asortymencie DRIAL jest wyposażona w obudowę dźwiękochłonną i umieszczony poniżej dwupłaszczowy zbiornik paliwa.

 

 

Czy wynajem pomp jest opłacalny?

Wiele osób zastanawia się, czy warto korzystać z usługi wynajmu sprzętu. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i zainwestować w naprawdę porządny sprzęt – jak najbardziej.

  • Wynajem w renomowanej firmie to gwarancja sprawdzonych urządzeń.
  • Firmy oferujące sprzęt zawsze starają się zachować go w jak najlepszej kondycji.
  • Pompy mają swój specjalistyczny serwis i zawsze są gotowe do użycia, w pełni sprawne. W ofercie firm wynajmujących znajdziemy praktycznie każdy model, o różnej mocy i przeznaczeniu.
  • Możemy znaleźć nawet takie urządzenia, które nie kupimy w zwykłym sklepie.

Wynajem pomp jest więc jak najbardziej godny polecenia. Warto przetestować takie usługi i sprawdzić ich jakość i przydatność.

Wynajmij pompę: