Wynajem Minikoparki

Minikoparka to maszyna z grupy koparek, cechujące się dużą mocą roboczą i kompaktową konstrukcją. Jakie zalety ma taka maszyna? Czy warto ją wynająć? Gdzie głównie znajduje zastosowanie? Sprawdź ofertę minikoparek na wynajem firmy Drial!

 

 

Minikoparka – wynajem

 

Minikoparka to maszyna zazwyczaj wyposażona w obrotową kabinę, lemiesz z przodu, mechanizm obrotu i rozsuwane hydraulicznie podwozie. Minikoparki dają możliwość pracy w miejscach z ograniczoną przestrzenią, łatwo się je transportuje za pomocą lawety lub przyczepy samochodowej. Wysokie parametry pracy są zapewnione dzięki nowoczesnym układom hydraulicznym. Jakie dają możliwości? Dzięki nim można głównie montować osprzęty robocze (np. koparki łańcuchowe, frezy obrotowe, świdry ziemne, młoty hydrauliczne i wiele innych).

 

 

Zastosowanie minikoparek

 

Minikoparkana wynajem firmy Drial to uniwersalna maszyna, znajdująca zastosowanie w pracach gazowniczych, wodnych i kanalizacyjnych, ogólnobudowlanych, elektroinstalacyjnych, związanych z kształtowaniem terenu i tym podobne. Warto zauważyć, że taka maszyna odznacza się niskimi kosztami eksploatacji, gdyż posiada oszczędny silnik i łatwy serwis.

 

 

Zalety minikoparek

 

Minikoparki mają szereg zalet, wśród których warto wyróżnić;

  • wykonywanie pracy na podmokłym terenie – to spora zaleta tej niewielkiej maszyny. Niska waga i niewielki rozmiar sprawiają, że maszyna nie ugrzęźnie w błocie i w ziemi, a także nie zapadnie się. Takie ryzyko jest znacznie podwyższone w przypadku pracy na tradycyjnych koparkach – wtedy jakość i tempo prac ulegają znacznym ograniczeniom.
  • niskie ryzyko uszkodzeń otoczenia i maszyny – standardowa minikoparka jest o wiele mniejsza od tradycyjnej koparki, dlatego cechuje się większą mobilnością i zwrotnością. Operatorzy mogą z łatwością się poruszać, gdyż system nie wymaga dodatkowych umiejętności i jest łatwy do opanowania. Jeśli chodzi o tereny z ograniczoną przestrzenią, dzięki korzystania z minikoparek zostaje zniwelowane ryzyko uszkodzeń otoczenia i maszyny.
  • nieduże gabaryty – taka cecha sprawia, że minikoparki są znacznie tańsze od zwykłej koparki, nawet w przypadku wynajmu maszyny. Wynajem tego urządzenia pozwoli na wykonanie potrzebnych prac, a niższe koszty użytkowania są ogromnym atutem nie tylko dla klienta korporacyjnego, ale także indywidualnego. Koparka w małej wersji zapewni większą efektywność i wydajność.

 

 

Zalety wynajmu minikoparek

 

Wynajem minikoparek to doskonała opcja dla każdego, kto pragnie przez jakiś czas używać takiej maszyny. Warto w nią zainwestować, gdyż daje nowe możliwości i szereg korzyści. Nowoczesne modele cechują się dużą wydajnością i szybkością, wpływając na komfort pracy operatora i ergonomię. Takie aspekty przemawiają za tym, że minikoparki są coraz częściej wynajmowane przez przedsiębiorstwa budowlane, ale także przez indywidualne osoby, które prowadzą prace np. na działce.

 

minikoparka na wynajem firmy Drial

 

 

Wypożyczalnia minikoparek

 

Minikoparki warto wynająć, zwłaszcza gdy nie chcemy przepłacać, kupując nową maszynę. Sprawdzą się zwłaszcza na niewielkich terenach, a ich mobilność i zmniejszenie ryzyka uszkodzeń są niezwykle korzystnymi cechami. Nie powinno zatem dziwić, że korzysta z nich coraz więcej osób.