Agregaty prądotwórcze

agregaty prądotwórcze stacjonarne

Agregaty prądotwórcze stacjonarne

 • Zewnętrzne źródło zasilania
 • obudowy dźwiękochłonne
 • możliwość synchronizacji agregatów
 • doradztwo
 • obsługa
 • zakres mocy od 20 kva do 1000+ kva
 • dodatkowe akcesoria
agregat prądotwórczy na podwoziu

Agregaty prądotwórcze na podwoziu

 • Zewnętrzne źródło zasilania
 • obudowy dźwiękochłonne
 • możliwość synchronizacji agregatów
 • doradztwo
 • obsługa
 • zakres mocy od 20 kva do 60+ kva
Agregaty prądotwórcze przenośne

Agregaty prądotwórcze przenośne

 • Zewnętrzne źródło zasilania
 • obudowy dźwiękochłonne
 • mobilność
 • możliwość pracy ciągłej
 • zakres mocy od 2 kva do 12 kva
 • dodatkowe akcesoria

Agregaty prądotwórcze stacjonarne, przenośne oraz na podwoziu.

 

Wynajmujemy generatory prądu oraz akcesoria.

 

Zapewnienie bezpiecznego i niezawodnego tymczasowego zasilania w energię elektryczną  placu budowy jest koniecznością. W celu zapewnienia wytycznych dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego Drial gwarantuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania.

Drial Poland oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów w większości segmentów rynku zaczynając od zakładów przemysłowych, poprzez place budów na rozrywkowych/eventowych kończąc. Nasz asortyment dodatkowy do agregatów prądotwórczych udostępnia m.in. przedłużacze, przenośne rozgałęźniki, skrzynki rozdzielcze, transformatory, erbetki etc.
DRIAL dociera i dostarcza zasilanie, tam gdzie jest to potrzebne.

 

W sytuacjach braku dostępu do sieci lub awarii zasilania, skutki braku energii mogą być opłakane. Wtedy niezbędne okazują się agregaty prądotwórcze.

 

Gdzie znajdują zastosowanie?

Agregaty stosowane są wszędzie tam, gdzie brak jest dostępu do sieci energetycznej, a także jako pomocnicze źródło energii w sytuacjach, kiedy awaria sieci powoduje spadek napięcia, lub przerwę w dostawie prądu. Jako źródło pomocnicze, agregaty powinny być więc dostępne we wszystkich miejscach, gdzie braki w dostawie prądu mogą mieć fatalne następstwa ekonomiczne – na przykład w przypadku urządzeń chłodniczych, komputerów, czy instalacji alarmowych. Własne agregaty prądotwórcze w celu zapewnienia zasilania urządzeniom podtrzymującym życie, posiada każdy szpital. Jako podstawowe źródło zasilania, generatory prądu znajdują zastosowanie na przykład na działkach rekreacyjnych bez dostępu do sieci, biwakach i kempingach.

 

Korzyści z wynajmu agregatów

Zakup własnego agregatu prądotwórczego nie zawsze ma uzasadnienie ekonomiczne. Szczególnie w przypadku konieczności zapewnienia energii elektrycznej na budowie, gdzie na czas jej trwania potrzebne jest urządzenie o stosunkowo dużej mocy, które będzie niewykorzystane po zakończeniu prac. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem okazuje się wynajem urządzenia. Wynajmując agregat, nie musisz się martwić o skutki awarii i przestoje spowodowane brakiem energii. Urządzenia są na bieżąco poddawane przeglądom i serwisowane. Masz do dyspozycji agregaty o różnej mocy, dostarczane według potrzeb. Nie interesuje Cię zbycie urządzenia, które przestaje być potrzebne.

 

Jaki agregat możesz wynająć?

W zależności od potrzeb, możesz wynająć jeden z kilku rodzajów agregatów:

 

Agregaty prądotwórcze stacjonarne

Jak nazwa wskazuje, są urządzeniami, które umieszczamy w wybranym miejscu bez możliwości późniejszego przemieszczania. Wybór miejsca pod agregat stacjonarny powinien uwzględniać zarówno możliwość bezproblemowego dostępu do urządzenia, jak i bezpieczeństwo. Agregat nie może też stanowić przeszkody w dostępie do innych sprzętów i urządzeń. Agregaty stacjonarne doskonale sprawdzają się na działkach rekreacyjnych, gdzie nie mamy dostępu do sieci. Wynajem urządzenia na sezon zapewni nam energię elektryczną okresie, kiedy jest na działce potrzebna, a pozbawi kłopotu związanego z zabezpieczeniem urządzenia na miesiące poza sezonem, kiedy nie będzie użytkowane. Ten rodzaj agregatu jest też niezastąpiony na budowie, gdzie zapewnia energię narzędziom zasilanym energią elektryczną, jak również doświetlenie i oświetlenie po zmroku.

 

Agregaty przenośne

Przenośne agregaty prądotwórcze, są doskonałą, mobilną alternatywą dla agregatów stacjonarnych. Również mogą być używane do zasilania elektronarzędzi na budowach, ale częściej są stosowane na biwakach, kempingach i w domkach letniskowych. 

 

Generatory na podwoziu

Generatory prądu na podwoziu, z możliwością przemieszczania za samochodem, to połączenie mocy generatorów stacjonarnych z mobilnością urządzenia przenośnego. Są to agregaty w obudowie, odporne na działanie warunków atmosferycznych, odpowiednie do pracy na zewnątrz. 

 

Decydując się na wynajem, będziesz korzystać z generatorów odpowiednich dla Twoich potrzeb, bez zamrażania kapitału w urządzeniach.