Wynajem pomp do bypassu kanalizacji (ścieków)

Drial Wynajem oferuje pełen osprzęt (pompy, armatura) do wykonania bypassu kanalizacji (ścieków) dla przepływu cieczy wynoszącego nawet kilku tysięcy m3/h.

Bypass kanalizacji (ścieków) to tymczasowa instalacja kanalizacyjna służąca do transportu ścieków z pominięciem głównej (“stacjonarnej”) linii przesyłowej. Bypass ścieków wykonuje się wtedy, gdy istnieje konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych na istniejącej linii kanalizacyjnej. Bypassy ścieków instaluje się zazwyczaj w przypadku awarii podstawowej linii przesyłowej lub podczas planowych prac modernizacyjnych w oczyszczalniach lub przepompowniach. Przykładem drugiego z opisanych przypadków jest widoczna na zdjęciu instalacja na terenie oczyszczalni ścieków w Białej Podlaskiej. Na fotografii widzimy zespół pomp do ścieków i wody brudnej o wysokiej wydajności oraz mobilne szafy sterujące, monitorujące w czasie rzeczywistym parametry przepływu.

Bypassy kanalizacji (ścieków) nie należą może do specjalnie spektakularnych instalacji – chyba, że coś pójdzie nie tak i inwestor (oraz okoliczni mieszkańcy) będą musieli zmagać się z niekontrolowanym wyciekiem nieczystości do środowiska. Ilość parametrów i zmiennych, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania tymczasowego obejścia kanalizacji jest niemała.

Aby zapewnić niezakłócony przepływ nieczystości w tymczasowej nitce należy obliczyć przewidywany przepływ cieczy z uwzględnieniem m.in.:

  • maksymalnej przepływności głównej linii przesyłowej,
  • geometrycznej wysokości ssania / tłoczenia nieczystości,
  • strat wynikających ze średnicy i długości przewodów oraz rodzaju transportowanego medium;
  • obecności dodatkowej armatury (rozdzielacze, zawory itp.),
  • zmian rzeczywistego przepływu w czasie.

Dlatego też podczas wyboru wykonawcy do tego typu przedsięwzięcia warto kierować się głównie doświadczeniem i dostępnością szerokiej gamy urządzeń, a niekoniecznie wyłącznie najniższą ceną usługi. Drial Wynajem – jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku – posiada oddziały rozlokowane w całym kraju, a każdy z nich dysponuje swoją własną flotą pomp. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć nawet najbardziej złożoną infrastrukturę do bypassu ścieków w dowolny punkt na mapie nawet w 24 godziny od zamówienia.

Pełny katalog pomp dostępnych stale w naszej ofercie wynajmu pomp znaleźć można na stronie: wynajem pomp.

Data publikacji: 2022-03-22 | Tagi: pompy