Wynajem maszyn do budowy hal stalowych i magazynów

Wynajem maszyn do budowy hal stalowych i magazynów

Drial to jedna z największych firm w Polsce oferująca wynajem maszyn do budowy hal stalowych i magazynów: podnośników oraz urządzeń do prac ziemnych.

Dane płynące z polskiego rynku nieruchomości magazynowych pokazują, że sektor ten nie tylko nie zwolnił w czasie pandemii Covid-19, ale wręcz osiągnął niespotykane dotąd tempo rozwoju. Szacuje się, że tylko w 2021 r. do użytku oddano 2,5-3 mln m2 nowych powierzchni, a łączne zasoby obiektów magazynowych wynoszą już ok. 23 mln m2. Analitycy przewidują, że na koniec 2022 r. w Polsce eksploatowanych będzie 27 mln m2 powierzchni magazynowej, co daje ponad 15% wzrostu r/r! Już teraz sektor logistyczny stanowi połowę wolumenu transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych, a wszystko wskazuje na to, że wskaźnik ten jeszcze wzrośnie.

Schodząc w analizach o szczebel niżej – na poziom regionalny – wyraźnie widać, że nowe inwestycje magazynowe koncentrują się głównie w dotychczasowych “zagłębiach logistycznych”. Prym w tym zakresie wiedzie Polska Zachodnia: Górny Śląsk i widoczna na zdjęciach Wielkopolska (głównie okolice Poznania). Lokalizacje te są wyjątkowo atrakcyjne dla deweloperów z uwagi na bliskie sąsiedztwo granicy z Niemcami oraz dobrze rozbudowaną infrastrukturę transportową.

Przechodząc jeszcze niżej – tym razem do skali mikro – można zaryzykować stwierdzenie, że rozwój rynku nieruchomości magazynowych będzie ogromną szansą także dla mniejszych firm budowlanych. Wszystko wskazuje na to, że rynek nieruchomości mieszkaniowych wyhamuje w tym roku z powodu podwyższanych stóp procentowych (wyższe koszty kredytów) i niestabilnych cen materiałów budowlanych. Rynek magazynowy jest nieco mniej wrażliwy na te czynniki, ponieważ wyższe koszty inwestycji kompensowane są dynamicznym wzrostem konsumpcji w e-commerce.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zmiana specjalizacji z budownictwa mieszkaniowego na komercyjne jest trudna i kosztowna. Faktem jest, że branże te wymagają od podwykonawców nieco innych umiejętności i przede wszystkim sprzętu. Na szczęście tu pojawiamy się my – Drial Wynajem posiada w swojej ofercie szeroką gamę maszyn i urządzeń, które od lat stosowane są przez firmy budowlane i wykończeniowe na placach budowy magazynów i hal przemysłowych.

Podstawowym urządzeniem niezbędnym na każdej budowie nieruchomości komercyjnej jest podnośnik umożliwiający prowadzenie prac na dużej wysokości. Pełny katalog maszyn z tej kategorii – przydatnych zarówno do prac wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów – znaleźć można na stronie: wynajem podnośników. Na potrzeby prac “na poziomie gruntu” oraz w bezpośrednim otoczeniu obiektu przygotowaliśmy szeroką gamę maszyn do prac ziemnych: zagęszczarek, walców, minikoparek, ładowarek kołowych oraz wozideł budowlanych. Katalog tej kategorii wyposażenia dostępny jest tutaj: prace ziemne.

Usługa wynajmu maszyn do budowy hal stalowych i magazynów pozwala na wejście w branżę nieruchomości komercyjnych bez konieczności ponoszenia kosztów na zakup nowych urządzeń, czyniąc całe przedsięwzięcie dostępne dla każdej – nawet najmniejszej – firmy budowlanej.

Data publikacji: 2022-03-24 | Tagi: podnośniki