Wynajem maszyn do budowy farm wiatrowych

Drial oferuje wynajem maszyn do budowy farm wiatrowych: podnośników, agregatów, masztów oświetleniowych, ładowarek kołowych i zbiorników na paliwo.

Jedną z ciekawszych inwestycji, w której mieliśmy okazję ostatnio uczestniczyć, była budowa farmy wiatrowej w miejscowości Horodyszcze w województwie lubelskim. Zespół 12 turbin wiatrowych będzie w stanie dostarczyć mieszkańcom okolicznych miejscowości energię elektryczną o mocy ok. 120 MW.

Z uwagi na to, że wiatraki montowane są zazwyczaj w dużej odległości od istniejącej infrastruktury, w pierwszej kolejności konieczne było zapewnienie autonomicznego źródła zasilania maszyn i urządzeń. Do tego celu idealnie nadają się mobilne agregaty prądotwórcze marki Atlas Copco. Widoczny na zdjęciach model QES 105 jest w stanie zapewnić moc 80 kW / 100 kVA. Urządzenie to w swojej standardowej konfiguracji posiada wbudowany zbiornik na paliwo o pojemności 230 litrów, który umożliwia nieprzerwaną pracę na jednym tankowaniu przez ok. 10 godzin. Aby wydłużyć ten czas podłączyliśmy do niego zewnętrzny zbiornik na paliwo.

Podczas budowy farm wiatrowych przydatny okazał się również elektryczny podnośnik przegubowy Haulotte HA 15 IP. Urządzenie to jest w stanie unieść operatorów wraz z osprzętem (udźwig kosza do 230 kg) na wysokość niemal 13 metrów. Aby ułatwić ochronę placu budowy w godzinach nocnych inwestor wynajął także wieżę oświetleniową Generac V20. Urządzenie to posiada własny agregat prądotwórczy wraz ze zbiornikiem paliwa. Dzięki wydajnym, ale oszczędnym lampom LED maszt może działać nieprzerwanie przez 6 dni na jednym tankowaniu.

Dobrym uzupełnieniem opisanego wyżej zestawu maszyn i urządzeń okazała się ładowarka kołowa Kubota R082. Ta uniwersalna maszyna może być wykorzystywana podczas prac ziemnych (równanie i oczyszczanie terenu), a dzięki wymiennemu osprzętowi także do bliskiego transportu pozostałych urządzeń.

Data publikacji: 2022-03-15 | Tagi: agregaty podnośniki maszty