Pompy Drial Wynajem na lotnisku Warszawa-Radom

Sprzęt budowlany Drial Wynajem – m.in. pompy do igłofiltrów – można spotkać na placu budowy modernizowanego właśnie Portu Lotniczego Warszawa-Radom.

Igłofiltry to przewody rurowe zakończone z jednej strony filtrem z perforacją, za pomocą którego odprowadzana jest woda z gruntu. Drugi koniec przewodu podłączony jest do agregatu pompowego, który wytwarza podciśnienie w układzie, umożliwiające ewakuację wody z głębokości nawet 20 metrów. Zadaniem pomp do igłofiltrów jest czasowe obniżenie poziomu wód gruntowych podczas prowadzenia prac ziemnych (wykopów) oraz do konsolidacji i stabilizacji gruntu.

Widoczna na zdjęciu pompa do igłofiltrów będąca na wyposażeniu Drial Wynajem ma na celu odwodnienie obszaru, na którym prowadzone będą prace instalacyjne sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jest to jeden z etapów modernizacji radomskiego lotniska, które docelowo ma przyjmować 3 mln pasażerów rocznie (z możliwością rozbudowy do 9 mln). Celem inwestycji jest odciążenie stołecznego Lotniska Chopina z lotów czarterowych i niskokosztowych.

Prace budowlane w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom rozpoczęły się w styczniu 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na wiosnę 2022 r.

Data publikacji: 2021-07-29 | Tagi: pompy