Zalety wynajmu maszyn budowlanych

W wielu przypadkach okazjonalny wynajem profesjonalnych maszyn budowlanych jest dużo bardziej opłacalny od zakupu lub leasingu fabrycznie nowego urządzenia.

Maszyny budowlane są niezawodne w wielu sytuacjach, ale ich ceny potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy. Można drastycznie zredukować koszty, decydując się na ich wynajem. Obecnie w Polsce działa wiele firm specjalizujących się w wypożyczaniu najróżniejszego sprzętu. Z rozwiązania tego płynie wiele wymiernych korzyści zarówno dla klientów biznesowych, jak i tych indywidualnych.

W wielu przypadkach nie ma sensu kupować drogiego sprzętu budowlanego, co mogłoby mocno obciążyć domowy/firmowy budżet. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele wypożyczalni, mogących pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą. Największymi zaletami wynajmu maszyn budowlanych jest oszczędność pieniędzy, łatwość w ich pozyskaniu, oszczędność czasu, szybki serwis maszyn, naprawa w razie awarii, natychmiastowa realizacja i dostępność od ręki. Wynajmując potrzebną maszynę, nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z jej przechowywaniem w opłaconym/chronionym budynku, konserwacją i serwisem. Znika też problem z koniecznością wykosztowania się na specjalistyczny transport maszyny do wybranego miejsca docelowego. Firma wynajmująca zajmuje się szybkim i sprawnym dostarczaniem wypożyczonego sprzętu bezpośrednio do wyznaczonego miejsca docelowego. W przypadku długoterminowego wynajmu można liczyć na jeszcze większą opłacalność. W razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii, można liczyć na szybką reakcję. Wypożyczalnia ma własny serwis, zajmie się naprawą lub wymianą sprzętu, co zagwarantuje płynność pracy.

Decydując się na wynajem maszyn budowlanych z obsługą, warto dobrze zapoznać się z ofertami różnych firm, w celu wybrania najlepszego usługodawcy. Można popytać wśród znajomych czy przejrzeć tematyczne fora internetowe. Wypożyczalnia maszyn budowlanych powinna być sprawdzona, posiadająca bogaty i zróżnicowany asortyment, atrakcyjne ceny idące w parze z wysokiej jakości sprzętem i obsługą na najwyższym poziomie. Przykładem takiej firmy jest Drial, która ma w swojej ofercie niezawodne zagęszczarki, walce, minikoparki, ładowarki kołowe, wozidła budowlane, szalunki do wykopów. Każda maszyna jest w pełni sprawna i gotowa w każdej chwili do pracy, nawet w trudnych warunkach. Firma specjalizuje się też w wynajmie pomp, agregatów, nagrzewnic, masztów oświetleniowych, kompresorów, sprężarek, myjek ciśnieniowych. Świadczy kompleksowe usługi wynajmu nowoczesnego i profesjonalnego sprzęt na terenie całego kraju.

Koszt wynajmu maszyn budowlanych może być mocno zróżnicowany, w zależności od miasta, rodzaju maszyny, jej jakości. W każdej firmie specjalizującej się w wynajmie profesjonalnych maszyn budowlanych ceny mogą różnić się w mniejszym lub większym stopniu. Są one najczęściej naliczane w oparciu o dobę. Średnio za wynajem młota pneumatycznego/udarowego trzeba zapłacić ponad 70 złotych. W przypadku koparki gąsienicowej bez operatora mówić można o kosztach z rzędu ponad 400 złotych, a doba za wynajem betoniarki to średnio ponad 45 złotych. Przy wynajmie cykliniarek mowa jest o kwotach powyżej 110 złotych za dobę. Wynajęcie agregatu prądotwórczego to średni koszt 70-100 złotych, betoniarki 30-60 złotych na dobę, gwintownicy 50-70 złotych, młota hydraulicznego 70-90 złotych, rusztowania powyżej 60 złotych, wiertarek i młotowiertarek powyżej 30 złotych, spawarek powyżej 50 złotych, zagęszczarek powyżej 80 złotych.

Data publikacji: | Tagi: | Tytuł: Zalety wynajmu maszyn budowlanych