Samochód dla ekipy budowlanej – jaki sprawdzi się najlepiej?

Samochód dla ekipy budowlanej – jaki sprawdzi się najlepiej?

Z artykułu dowiesz się na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania modelu służbowego auta dla ekipy budowlanej oraz czy wynajem jest lepszy niż zakup.

Samochód na budowę to wręcz podstawa pracy. Niestety, ale bez niego nie da się prowadzić tego biznesu. Potrzebny jest do przewożenia sprzętu, narzędzi i asortymentu. To także środek transportu dla ekipy budowlanej. Tak więc wybór samochodu na budowę to ważna decyzja. Musi spełniać kilka istotnych funkcji, dlatego warto postawić na sprawdzony i niezawodny model. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pojazdu? Jaki samochód dla ekipy budowlanej będzie najlepszy?

Branża budowlana jest naprawdę obszerna. Dlatego ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie w jednoznaczny sposób. Nie ma bowiem jednego, idealnego samochodu dla każdej ekipy budowlanej. Wiele zależy od typu prowadzonej działalności, ilości sprzętu, liczebności ekipy oraz tego, ile kilometrów będziemy pokonywać miesięcznie. Tak więc najpierw należy ustalić wymagania, jakie stawiamy przed samochodem. Weź pod uwagę kwestie pakowności, liczby pasażerów oraz wydajności – są to najważniejsze informacje.

Tak więc weźmy na początek elektryka. Zwykle nie mamy tu dużej ekipy, zazwyczaj jest to jedna osoba. Jednak potrzebne jest pakowne auto, które pomieści potrzebne narzędzia i sprzęty. Warto wybrać dwumiejscowy pojazd z dużym bagażnikiem. Swego czasu dużą popularnością w tej branży cieszyło się Renault Kangoo. Z kolei dla ekipy budowlanej zajmującej się remontami potrzebne będzie duże auto, które pomieści kilka osób, a także sprzęty takie jak kompresory, osuszacze oraz inne sprzęty budowlane. Tutaj wydatek jest znacznie większy. Dlatego też warto przemyśleć inne sposoby na zdobycie auta do firmy niż jego zakup. Świetnym rozwiązaniem jest w tym przypadku wynajem.

Na początek wynajem samochodu dla ekipy budowlanej to świetna opcja, szczególnie dla młodych firm. Mamy wtedy czas na rozwój, a jednocześnie możliwość zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy. Wynajem to także dobre rozwiązanie dla dużych firm. W takich miejscach potrzeba wielu pojazdów, aby każda ekipa mogła działać w szybki sposób. Firmy wynajmujące samochody dostawcze będą potrafiły nam doradzić, jaka flota będzie dla nas najlepsza. Dostosują modele aut do typu prowadzonej działalności. Co więcej, wynajem pozwala na zdecydowanie się na lepsze samochody. Ich zakup jest często nieosiągalny, jednak wypożyczenie nam to umożliwia!

Często wybierając samochód nie zdajemy sobie do końca sprawy o wielu czynnikach. Nawet biorąc pod uwagę liczebność załogi oraz posiadany sprzęt możemy źle obliczyć pojemność danego pojazdu. Dlatego warto zrobić po prostu test. Zabierz ekipę budowlaną i załadujcie wszystko do potencjalnego samochodu. Pamiętaj także, że w zależności od sezonu niektórych rzeczy możemy być więcej! Mowa tu np. O specjalnej odzieży na zimę. Jeśli wszystko się mieści – samochód jest odpowiedni! Od teraz działalność Twojej ekipy będzie zdecydowanie łatwiejsze i efektywniejsze!

Zdjęcie: JieSuang Ng (Unsplash)

Data publikacji: | Tagi: | Tytuł: Samochód dla ekipy budowlanej – jaki sprawdzi się najlepiej?