Narzędzia pneumatyczne na placu budowy
Największą zaletą narzędzi pneumatycznych jest ich niewielka masa – dużo mniejsza niż w przypadku analogicznych narzędzi elektrycznych lub spalinowych.
Tego rodzaju narzędzia przede wszystkim są niezwykle lekkie. Stosowane na placu budowy nie tylko zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji u pracowników (które zdarzają się stosunkowo często w przypadku korzystania ze zwykłych narzędzi), ale również są po prostu dużo poręczniejsze. Dzięki temu, że osoba pracująca na przykład z zastosowaniem młota pneumatycznego może włożyć zdecydowanie mniej wysiłku w wykonywanie powierzonych jej czynności – staje się znacznie wydajniejsza. To z punktu widzenia pracodawcy zdecydowana zaleta.
Dodatkowo, narzędzia pneumatyczne charakteryzuje wysoka moc. Dzięki nim można przeprowadzić wiele prac na placu budowy bez konieczności sprowadzania na przykład ciężkiego sprzętu. Jakie narzędzia można wykorzystać na placu budowy?
Młot jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi na placach budowy. Pozwala on na stosunkowo łatwe i dość szybkie kruszenie twardych materiałów. Jeśli zatem pod ziemią znajdują się na przykład resztki betonu bądź duże kamienie uniemożliwiające stworzenie miejsca pod fundamenty – młot pneumatyczny doskonale sobie z tym poradzi.
Dodatkowo, może być zastosowany do wykucia dziury w asfalcie czy betonie w celu przeprowadzenia różnych instalacji. To rozwiązanie ogranicza koszty, bowiem możliwe jest stworzenie wycięcia o niezbędnych wymiarach – bez naddatków.
To bardzo istotne narzędzie na placu budowy, przydatne głównie po wybudowaniu nieruchomości. Służy bowiem do wygładzania bądź matowienia różnych powierzchni. Piaskarki pneumatyczne charakteryzują się stosunkowo niedużą masą i wysoką wydajnością, dzięki czemu są łatwe w przenoszeniu. Przydają się szczególnie w nieruchomościach piętrowych, gdzie niezbędne jest przeniesienie sprzętu na wyższą kondygnację.
Piaskarka pneumatyczna może być wykorzystana na przykład do przygotowania ścian do malowania. Jednocześnie, jest niezastąpiona, gdy chcemy odświeżyć inne, metalowe narzędzia. Po dobraniu odpowiedniego środka ścierającego, możliwe jest bowiem usunięcie rdzy z innych przedmiotów.
Jest to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest pozyskanie gazu pod wysokim ciśnieniem. To sprzęt, o którym nie wolno zapomnieć, kompletując narzędzia pneumatyczne na budowę, bowiem jest potrzebny do ich rozruchu. Dodatkowo, kompresor może zostać wykorzystany między innymi do napompowania kół w niektórych sprzętach budowlanych, takich jak taczki.
Wszelkie wyżej wskazane sprzęty znajdują szerokie zastosowanie na placach budowy. Warto wykorzystywać osiągnięcia technologiczne, dzięki którym praca ludzka jest po prostu łatwiejsza i efektywniejsza. Dodatkowo, pracownicy fizyczni dzięki lżejszym narzędziom pneumatycznym są mniej narażeni na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz stawów. Tym samym – pracują chętniej i bez bólu.
Zdjęcie: Alex Motoc (Unsplash)
Data publikacji: 2020-09-18 | Tagi: kompresory | Tytuł: Narzędzia pneumatyczne na placu budowy