Nagrzewnica powietrza – jaką wybrać
Wybór odpowiedniej nagrzewnicy nie jest prosty. Konieczne jest wzięcie pod uwagę nie tylko gabarytów budynku, ale też oczekiwanej zmiany temperatury.
Nagrzewnica ciepłego powietrza okazuje się być niezwykle pomocna w wielu sytuacjach. Może być wykorzystywana jako system dogrzewający lub stanowić nadrzędne źródło ciepła. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj urządzenia się zdecydujemy. Wyróżnić można trzy podstawowe typy nagrzewnic pod kątem źródła energii. Mówić można tutaj o modelach elektrycznych, gazowych i olejowych. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, z którymi należy zapoznać się przed zakupem. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien opierać się na indywidualnych potrzebach, oczekiwaniach i możliwościach finansowych. Poszczególne modele różnią się specyfikacją i parametrami technicznymi, dlatego ostateczna decyzja powinna być dobrze przemyślana. Nie ma sensu niepotrzebnie przepłacać, jeśli nie będzie się w stanie w pełni wykorzystać możliwości danej nagrzewnicy.
W przypadku dużych obiektów i pomieszczeń przystosowanych do produkcji czy usług nieoceniony okazuje się być sprawnie działający system ogrzewania ciepłym powietrzem. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy na montaż rozbudowanej instalacji i czasu na uzyskanie pożądanej temperatury przy relatywnie niedużych nakładach. Nagrzewnice powietrza ze względu na swoją mobilność mogą być wykorzystywane dosłownie wszędzie. Odpowiednio dobrana moc pozwoli na dogrzanie lub ogrzewanie wnętrza, placu budowy czy terenu robót wykonywanych na otwartej przestrzeni. W zależności od wybranego modelu urządzenie może być zasilane energią elektryczną, gazem płynnym lub olejem opałowym.
Dużą popularnością cieszą się nagrzewnice zasilane energią elektryczną, które ze względu na swoją wszechstronność mają szerokie zastosowanie. Na ich korzyść przemawia brak spalin i nieprzyjemnego zapachu. Są bezpieczne, łatwo i wygodne się je obsługuje. Możliwe jest regulowanie ich mocy i przeprowadzenie prac w ogrzewanych nimi pomieszczeniach. Idealnie nadają się do wnętrz, w których wykonywane są różnego typu prace wykończeniowe. Minusem elektrycznych nagrzewnic powietrza jest duży pobór padu, co wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów finansowych w przypadku ogrzewania dużych powierzchni. Do wad zaliczyć można też brak przewodu zasilania w standardzie.
Na korzyść nagrzewnic gazowych przemawiają stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne. Mogą być użytkowane nawet w miejscach, gdzie nie ma instalacji elektrycznej, jeśli wyposażone są w wymienne baterie. Tego typu urządzenia są łatwe w obsłudze, mają mocną i wytrzymałą konstrukcję, można regulować ich moc. Wadą jest wytwarzanie spalin i wilgoci. Mogą one być użytkowane wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
Nieprzeciętną wydajnością charakteryzują się olejowe nagrzewnice powietrza, które nadają się idealnie zarówno do ogrzewania, jak i osuszania wnętrz. Mogą być stosowane w większych przestrzeniach. Nagrzewnice olejowe wyposażone są w mechanizm zabezpieczający silnik przed przegrzaniem. Wadą tego typu urządzeń jest to, że wytwarzają spaliny i nie można regulować ich mocy.
Wynajem nagrzewnic powietrza oferuje firma DRIAL. Do dyspozycji jest wiele modeli, które różnią się parametrami dotyczącymi przepływu powietrza, rodzajem zasilania, wagą. Producentem wypożyczanych urządzeń jest Master. Historia tej marki rozpoczęła się już kilkadziesiąt lat temu w Stanach Zjednoczonych, kiedy powstała pierwsza fabryka zajmująca się produkcją tego typu urządzeń. Obecnie nagrzewnice Master cieszą się ogromną popularnością na całym świecie i dominują na rynku w branży budowlanej. Decydując się na wynajem tego typu urządzeń, warto postawić na model renomowanego producenta, co przełoży się na jego wysoką jakość i niezawodność.
Data publikacji: 2020-08-04 | Tagi: nagrzewnice | Tytuł: Nagrzewnica powietrza – jaką wybrać