Ładowarki teleskopowe – korzyści z użytkowania

Ładowarki teleskopowe – korzyści z użytkowania

Ładowarki teleskopowe to jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń do prac na wysokościach. Przeczytaj o ich przewagach nad tradycyjnymi wózkami widłowymi.

Na placach budowy coraz częściej wykorzystuje się ładowarki teleskopowe, które okazują się być bardziej praktyczne niż popularne wózki widłowe ze względu na to, że dają dużo większe możliwości. Jak najbardziej warto zainteresować się zrobieniem kursu na obsługę tego typu maszyn, gdyż posiadając stosowne uprawnienia, łatwiej znaleźć atrakcyjne pod względem finansowym zatrudnienie.

W przypadku ładowarek teleskopowych można mówić o uniwersalnych maszynach budowlanych o wielu funkcjach. Maszyna ta jest w stanie zastąpić szereg innych urządzeń rolniczych, budowlanych i miejskich. Pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy i czasu, gdyż znika konieczność robienia wielu kursów na wszystkie te pojazdy oddzielnie. Wystarczy zdobyć uprawnienia na obsługę ładowarki teleskopowej, która łączy w sobie funkcję wózków widłowych, podnośników koszowych, ciągników rolniczych i wielu innych maszyn. Ładowarka teleskopowa jest wielozadaniowym pojazdem, w przypadku którego można dobrać przeróżny osprzęt dodatkowy, w zależności od aktualnych potrzeb. Mowa jest tutaj o widłach do palet, łyżkach ładowarkowych, chwytakach do bel, kosiarkach do trawy, platformach roboczych, zamiatarkach, pługach, agregatach, siennikach. Ładowarki teleskopowe mogą być wobec tego stosowane nie tylko w przemyśle budowlanym i drzewnym czy w rolnictwie, ale też służyć do codziennego użytku. Idealnie nadają się do załadunku i rozładunku kontenerów, przez co można je często spotkać w portach morskich. Na ich korzyść przemawia duża zwrotność i szeroki wachlarz wyboru, gdyż dostępnych jest wiele typów ładowarek teleskopowych. Poszczególne modele różnią się od siebie pod względem konstrukcji i sposobu zmiany kierunku jazdy. Udźwig tego typu maszyn może wynosić do nawet 45 ton, a wysokość podnoszenia do 36 metrów, kąt obrotu to aż 360 stopni.

Rynek pracy stale się zmienia, ale jedno pozostaje niezmienne – cały czas rośnie zapotrzebowanie na operatorów sprzętu budowlanego, w tym ładowarek teleskopowych. Jeśli szukamy dobrze płatnej i stabilnej pracy, warto zdecydować się na zrobienie kursu na tego typu urządzenie. Tym bardziej, że coraz więcej firm inwestuje w ładowarki teleskopowe ze względu na uniwersalność i wielofunkcyjność tych maszyn. Mogą być one jednak obsługiwane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia do tego. Mając zdany egzamin, kursant otrzymuje świadectwo potwierdzające jego wiedzę i umiejętności, co upoważnia go do obsługiwania wszystkich wariantów ładowarek teleskopowych, łącznie z rożnym sprzętem dodatkowym. Z takim dokumentem bardzo łatwo można dostać pracę nie tylko w kraju, ale też za granicą. Pracownik z lepszymi kwalifikacjami staje się bardziej atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy.

Dobrej jakości ładowarka teleskopowa to koszty rzędu kilkuset tysięcy złotych. W przypadku firm użytkujących na co dzień tego typu urządzenia konieczne staje się wzięcie ich w leasing lub zakup na własność. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się być wynajem ładowarek teleskopowych, tym bardziej jeśli są one potrzebne tylko tymczasowo. Przykładem będzie budowa domu, gdzie zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć maszynę na godziny, dni lub tygodnie. Wypożyczenie ładowarki teleskopowej oferuje firma DRIAL – dająca pewność co do niezawodności, wysokiej jakości i gotowości do długotrwałego użytkowania ładowarki. W ofercie znajduje się model o wysokości roboczej prawie 17 m, maksymalnym zasięgu do niemalże 13 m. Ładowarka teleskopowa ma udźwig 4000 kg, a jej całkowity ciężar wynosi 12 ton.

Data publikacji: | Tagi: ladowarki | Tytuł: Ładowarki teleskopowe – korzyści z użytkowania