Jakie prace można wykonać za pomocą minikoparki?

Jakie prace można wykonać za pomocą minikoparki?

Minikoparki to wszechstronne urządzenia do prac ziemnych. Dzięki dostępnym modułom dodatkowym można nimi nie tylko kopać, ale też równać teren lub wiercić.

Minikoparka jest przykładem uniwersalnej maszyny budowlanej, która ma szerokie zastosowanie ze względu na swoją funkcjonalność. Jest nieoceniona podczas wykonywania wszelkiego typu prac ziemnych, dużo praktyczniejsza niż zwykła koparka o dużych gabarytach i ogromnym ciężarze.

Minikoparki doskonale nadają się do prac na bardzo lekkim gruncie i w miejscach trudnodostępnych, gdzie nie sprawdzą się tradycyjne maszyny budowlane, zbyt duże i zbyt ciężkie. Minikoparka do złudzenia przypomina dużą koparkę, jest pełnoobrotowa, możliwe jest swobodne sterowanie ramieniem roboczym w każdą stronę. Minikoparkę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Idealnie sprawdza się w przypadku wykopów pod fundamentem, wykopów pod instalacje wszystkich rodzajów, wykopów pod szamba, wykopów pod kostkę brukową. Można użyć jej do szybkiego i sprawnego usunięcia korzeni, nawet w przypadku trudno dostępnych miejsc. Minikoparki wspaniale sprawdzą się do wyrównywania czy formowania terenu, nadając mu preferowany kształt. Przy użyciu tej maszyny można przeprowadzić prace takie jak kopanie, ładowanie, przesuwanie, zagęszczanie, ubijanie, rozbijanie, zdzieranie, przenoszenie i korytowanie.

Jeśli minikoparka do remontu jest tylko potrzebna tymczasowo na plac budowy warto postawić na wynajem maszyn budowlanych. Zakup tego typu maszyn na własność jest wówczas zbędnym i kosztownym wydatkiem, który niepotrzebnie obciążyłby budżet. Dużo tańszym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie tego typu urządzeń od renomowanej firmy. Jedna z wiodących polskich firm oferujących wynajem minikoparek jest Drial, która posiada ponad dziesięć oddziałów w dużych miastach na ternie całego kraju. Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo, pomoc specjalistów, sprawną i profesjonalną obsługę. Minikoparka charakteryzuje się niskim spalaniem, łatwością obsługi, niskimi kosztami napraw i wypożyczenia, niewielkim ryzykiem zniszczenia nawierzchni, możliwością pracy w ciasnych przestrzeniach. Wypożyczenie minikoparki do własnych celów sprawia że usługi minikoparką zyskują dużą opłacalność.

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o minikoparki. Dotyczy to zarówno używanych, jak i nowych maszyn. Należy dobrać maszynę do swoich potrzeb i oczekiwań, opierając się na jej przeznaczeniu. Najczęściej wybieranymi modelami są te wyposażone w gąsienicę, co pozwala na regulowanie szerokości maszyny. Warto po nie sięgnąć w przypadku prac, które muszą zostać przeprowadzone w bardzo ciasnej przestrzeni. Do robót przy ogrodzie czy murze będą idealnym wyborem. Do pracy przy betonie, asfalcie, podłożu podatnym na uszkodzenia godne polecenia są przede wszystkim minikoparki z gąsienicami gumowymi. Metalowe gąsienice są cięższe, co wpływa na wzrost ciężaru całej maszyny. Istotnym elementem w minikoparce jest łyżka, która może być zbierakowa, chwytająca lub wygarniająca. Chwytakowa służy do oczyszczania i pogłębiania, wyładowywania i załadowywania materiałów sypkich. Na uwadze trzeba mieć też lemiesz, który wpływa na stabilizację pracy maszyny, pomaga zgarniać urobek i wyrównywać teren. Sprawdzić należy również to, jaki dokładnie inny sprzęt roboczy można zamontować do wybranej minikoparki.

Data publikacji: | Tagi: minikoparki | Tytuł: Jakie prace można wykonać za pomocą minikoparki?