Jakie narzędzia wypożyczyć do zrobienia trawnika?

Jakie narzędzia wypożyczyć do zrobienia trawnika?

Wykonanie nawet najmniejszego, ale cieszącego oko przydomowego trawnika to bardzo pracochłonny proces, który można przyspieszyć za pomocą kilku narzędzi.

Zadbany ogród to wizytówka domu. Warto zadbać o jego wygląd, aby już od wejścia zachwycał wszystkich odwiedzających. Ogród wcale nie musi być bardzo okazały, z wielką ilością roślinności i masą kwiatów. Wystarczy nawet jeden element, aby już robił wrażenie. Mowa tu o trawniku. Zadbany, zielony, równo przycięty – to marzenie niejednego właściciela domu. Jednak jak stworzyć właśnie takie miejsce? Jak zadbać o piękny trawnik? Z pewnością będziemy potrzebowali kilku narzędzi, trochę czasu oraz cierpliwości. Tak więc bierzmy się do pracy!

Narzędzia potrzebne do założenia trawnika są uzależnione przede wszystkim od naszych możliwości finansowych. Do wyboru jest cała masa różnych produktów, które mogą ułatwić nam pracę. Jednak nie wszystkie mają odpowiednią cenę, która jest w zasięgu każdego z nas. Warto spojrzeć na wybór narzędzi pod kątem obszaru prac. Do zagospodarowania stosunkowo niewielkiej przestrzeni wystarczą nam narzędzia ręczne, które są stosunkowo tanie. Szczególne wtedy, gdy postawimy na ich wynajem. Do większych obszarów trawnika potrzebne mogą być bardziej zaawansowane sprzęty, które działają szybciej i sprawniej.

Zakładanie trawnika należy rozpocząć od przygotowania podłoża. Tak więc najpierw trzeba wypożyczyć sprzęty do przekopywania. Najbardziej podstawowym narzędziem jest szpadel z zaokrąglonym końcem. Przy większych obszarach warto postawić na glebogryzarkę. Przy wyrównywaniu terenu sprawdzą się grabie. Służą one także do uprzątnięcia terenu np. z liści. Jeśli jednak mamy do zgrabienia naprawdę dużą ilość, to lepiej wybrać dmuchawę do liści. Cena ich wynajmu wbrew pozorom wcale nie jest wysoka!

Gdy podłoże jest już przygotowane, to możemy przejść to wysiewu. Wynajem narzędzi do zakładania trawnika ma w tym temacie wiele do zaproponowania. Przede wszystkim warto postawić na siewnik do trawy. Skróci on czas prac nawet o połowę! Istnieją różne typy siewników, które można dostosować do obszaru wysiewu oraz typu trawnika. Z takim sprzętem będziemy działać naprawdę szybko i sprawnie!

Po wysiewie trawy bardzo ważnym elementem jest wyrównywanie podłoża. Do tego procesu bardzo przydatny, a wręcz niezbędny jest walec trawnikowy. Ten sprzęt jest stosunkowo drogi, jednak dzięki możliwości jakie daje wypożyczalnia sprzętu budowlanego zaoszczędzić sporą sumę. Walec jest potrzebny także przed wysiewem, do przekopania ziemi. Potem służy do wałowania podłoża – powinno wykonywać się ten zabieg po każdej zimie.

Jeśli chodzi o późniejsze dbanie o trawnik, to warto wypożyczyć następujące narzędzia. Przede wszystkim kosiarkę spalinową, dzięki której szybko przystrzyżemy trawę. Do tej czynności potrzebne są także grabie, które pozwolą na wygrabienie resztek z trawnika po koszeniu, a także liści na jesień. Warto wyposażyć się także w sekatory i szpadle. Taki zestaw pozwoli dbać o trawnik przez cały rok, aby był on zawsze piękną wizytówką domu!

Zdjęcie: Ryan Nicoll (Unsplash)

Data publikacji: | Tagi: | Tytuł: Jakie narzędzia wypożyczyć do zrobienia trawnika?