zalety wynajmu maszyn budowlanych

Zalety wynajmu maszyn budowlanych

Maszyny budowlane są niezawodne w wielu sytuacjach, ale ich ceny potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy. Można drastycznie zredukować koszty, decydując się na ich wynajem. Obecnie w Polsce działa wiele firm specjalizujących się w wypożyczaniu najróżniejszego sprzętu. Z rozwiązania tego płynie wiele wymiernych korzyści zarówno dla klientów biznesowych, jak i tych indywidualnych.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem sprzętu budowlanego?

W wielu przypadkach nie ma sensu kupować drogiego sprzętu budowlanego, co mogłoby mocno obciążyć domowy/firmowy budżet. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele wypożyczalni, mogących pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą. Największymi zaletami wynajmu maszyn budowlanych jest oszczędność pieniędzy, łatwość w ich pozyskaniu, oszczędność czasu, szybki serwis maszyn, naprawa w razie awarii, natychmiastowa realizacja i dostępność od ręki. Wynajmując potrzebną maszynę, nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z jej przechowywaniem w opłaconym/chronionym budynku, konserwacją i serwisem. Znika też problem z koniecznością wykosztowania się na specjalistyczny transport maszyny do wybranego miejsca docelowego. Firma wynajmująca zajmuje się szybkim i sprawnym dostarczaniem wypożyczonego sprzętu bezpośrednio do wyznaczonego miejsca docelowego. W przypadku długoterminowego wynajmu można liczyć na jeszcze większą opłacalność. W razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii, można liczyć na szybką reakcję. Wypożyczalnia ma własny serwis, zajmie się naprawą lub wymianą sprzętu, co zagwarantuje płynność pracy.

Firma wynajem maszyn budowlanych

Decydując się na wynajem maszyn budowlanych z obsługą, warto dobrze zapoznać się z ofertami różnych firm, w celu wybrania najlepszego usługodawcy. Można popytać wśród znajomych czy przejrzeć tematyczne fora internetowe. Wypożyczalnia maszyn budowlanych powinna być sprawdzona, posiadająca bogaty i zróżnicowany asortyment, atrakcyjne ceny idące w parze z wysokiej jakości sprzętem i obsługą na najwyższym poziomie. Przykładem takiej firmy jest Drial, która ma w swojej ofercie niezawodne zagęszczarki, walce, minikoparki, ładowarki kołowe, wozidła budowlane, szalunki do wykopów. Każda maszyna jest w pełni sprawna i gotowa w każdej chwili do pracy, nawet w trudnych warunkach. Firma specjalizuje się też w wynajmie pomp, agregatów, nagrzewnic, masztów oświetleniowych, kompresorów, sprężarek, myjek ciśnieniowych. Świadczy kompleksowe usługi wynajmu nowoczesnego i profesjonalnego sprzęt na terenie całego kraju.

Wynajem maszyn budowlanych – cena

Koszt wynajmu maszyn budowlanych może być mocno zróżnicowany, w zależności od miasta, rodzaju maszyny, jej jakości. W każdej firmie specjalizującej się w wynajmie profesjonalnych maszyn budowlanych ceny mogą różnić się w mniejszym lub większym stopniu. Są one najczęściej naliczane w oparciu o dobę. Średnio za wynajem młota pneumatycznego/udarowego trzeba zapłacić ponad 70 złotych. W przypadku koparki gąsienicowej bez operatora mówić można o kosztach z rzędu ponad 400 złotych, a doba za wynajem betoniarki to średnio ponad 45 złotych. Przy wynajmie cykliniarek mowa jest o kwotach powyżej 110 złotych za dobę. Wynajęcie agregatu prądotwórczego to średni koszt 70-100 złotych, betoniarki 30-60 złotych na dobę, gwintownicy 50-70 złotych, młota hydraulicznego 70-90 złotych, rusztowania powyżej 60 złotych, wiertarek i młotowiertarek powyżej 30 złotych, spawarek powyżej 50 złotych, zagęszczarek powyżej 80 złotych.