młoty i dłuta pneumatyczne

Młoty i dłuta pneumatyczne – kiedy warto ich użyć?

Niektórych prac budowlanych czy remontowych nie można przeprowadzić bez użycia specjalistycznego sprzętu, jakim są przykładowo narzędzia pneumatyczne. Ze względu na swoją uniwersalność znalazły one szerokie zastosowanie – są wykorzystywane zarówno przez firmy budowlano-remontowe, jak również przez zwykłych majsterkowiczów. Na rynku nie brakuje modeli przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań, jak i do domowego użytku.

Niezawodne narzędzia pneumatyczne do wymagających zadań – jak wybrać odpowiednie i do czego można ich użyć?

Na rynku dostępnych jest cała masa wielorakich narzędzi pneumatycznych – zarówno tych przeznaczonych dla profesjonalistów z dużymi wymaganiami, jak również dla amatorów sięgających po nie sporadycznie. Poszczególne modele młotów pneumatycznych różnią się one parametrami technicznymi, w zależności od tego jak często i w jaki sposób mają być użytkowane. Za pomocą młota pneumatycznego można przeprowadzić prace związane z kuciem w betonie czy kamieniu. Służy też do skuwania posadzek i nawet do przebijania ścian. Tego typu urządzenia należy dobierać w oparciu i ich przeznaczenie, czyli to do jakich celów mają zostać użyte. O innych potrzebach można mówić w przypadku ekipy remontowo-budowlanej niż jednorazowego użytku w domowym zaciszu. W przypadku zastosowań amatorskich wystarczające są urządzenia pneumatyczne o niższym parametrach technicznych, których moc zwykle nie przekracza 600 W. Taki sprzęt w pełni wystarczy do domowego wiercenia w betonie i kamieniu, wymieniania posadzki, wkręcania śrub w powierzchni drewnianej lub stalowej. Z przydatnych funkcji wymienić można możliwość wyłączania udaru i regulację drgań. Młoty udarowe wykorzystywane do codziennej i intensywnej pracy muszą mieć dużo większą moc, około 1200 W, a częstotliwość drgań oscyluje w granicach 4000 na minutę. Urządzenia te mogą być użytkowane nawet podczas prac wyburzeniowych. Wzbogacone są o szereg przydatnych funkcjonalności takich jak chociażby tłumienie drgań. Narzędzia pneumatyczne dla profesjonalistów mają dużo większe rozmiary i wagę niż te do domowego użytku. W obu przypadkach mówić można o dużym poborze prądu i zasilaniu sieciowym.

Kiedy warto skorzystać z młota pneumatycznego?

Młoty pneumatyczne przydają się w wielu sytuacjach, przede wszystkim przy bardziej wymagających zadaniach związanych z remontem domu czy dróg. Można je wykorzystać do usuwania asfaltu i nawierzchni cementowych. Urządzenie to pomoże wyciąć i skruszyć nawierzchnie, dzięki czemu łatwiej będzie ją potem usunąć. Młot pneumatyczny idealnie nadaje się do obróbki ścian i powierzchni betonowych oraz do przeprowadzenia prac z elementami metalowymi i kamiennymi. Można za jego pomocą wykonać otwory w kamieniu, szybko wywiercić i skuć twarde powierzchnie typu beton. Młot pneumatyczny sprawdza się do wykonywania standardowych wierceń w powierzchniach drewnianych i metalowych.

Potrzebujesz dobrej jakości sprzętu budowlanego? Postaw na profesjonalistów

Jeśli potrzebne jest nam narzędzie do rozbijania skał tylko do użycia jednorazowego lub tymczasowego, warto zdecydować się na jego wynajem, co będzie dużo bardziej opłacalne niż zakup. Dobrej jakości młoty i dłuta pneumatyczne to spory wydatek, dlatego warto rozważyć ich wypożyczenie. Narzędzia pneumatyczne na wynajem ma w swojej ofercie firma DRIAL. Zawiera ona młoty i pistolety pneumatyczne oraz szereg innych przydatnych urządzeń w postaci kompresorów czy piaskarek. Firma zajmuje się wynajmem szeroko pojętego sprzętu budowlanego, dzięki czemu klienci mogą liczyć na kompleksową ofertę, na którą składa się: nowoczesny i profesjonalny sprzęt, fachowe doradztwo i stałe wsparcie projektu, sprawny serwis, dostawa urządzeń, wieloletnie doświadczenie.